Det börjar nu bli dags att lämna besked om kommande kursstart för er som simmar i Malmö och Västra Ingelstad (gäller inte er som är bokade i Pingvinen på Månstorps ängar). Nästa kurs startar vecka 14 och består av nio simtillfällen. Kostnaden är 1700 kr.
Först när alla simmare har lämnat besked om fortsatt simning vet vi vilka dagar och tider som gäller för respektive steg till nästa kursomgång. Det är instruktören som avgör i vilket steg er nuvarande grupp kommer vara i till nästa kursstart så har ni några frågor kring det eller om ni har funderingar på att byta steg kan ni höra efter vid nästa simtillfälle.
Ert besked lämnar ni genom att följa anvisningarna på följande sida:
http://piggelins.se/besked-om-kommande-kursstart/
Sista datumet för avanmälan / byte av tid etc är den 4 mars.
Har ni inte hört av er då förutsetts ni vilja fortsätta simma på samma dag och tid som tidigare och kommer faktureras för detta.